Bilgisayar Kursu Ders Notları – Excel Kenarlıklar

Bilgisayar kursu Excel ders notlarından kenarlıklar konusu genel anlamıyla aşağıda anlatıldığı gibidir. Konuyla ilgili daha ayrıntılı bilgi almak için bilgisayar kursuna kaydınızı yaptırınız.

Kenarlıklar: Seçili alana kenarlık eklemek için kullanabileceğiniz seçenektir.

Excel sayfasında; kenarlık uygulamak istediğiniz bölümü seçili hale getirin. Yazı tipi bölümünde bulunan giriş sekmesinden şunları yapabilirsiniz; Yeni veya farklı bir kenarlık için Kenarlıklar seçeneğindeki oku tıklayın ve bir kenarlık stili uygulayın.

Farklı bir kenarlık stili ya da köşegen kenarlık kullanmak için Diğer Kenarlıkları tıklayın. Hücreleri Biçimlendir iletişim kutusunun Kenarlık sekmesinde, Çizgi ve Renk öğelerinin altında, istediğiniz rengi ve çizgi stilini tıklayın. Kenarlığın nereye yerleştirileceğini göstermek için İlk Ayarlar ve Kenarlık öğelerinin altında bir veya daha fazla düğmeyi tıklatın. Kenarlık seçeneğinin altında iki köşegen kenarlık seçeneği bulunur.

Oluşturduğunuz hücre kenarlıklarını kaldırmak için Kenarlıklar seçeneğinin yanındaki oku tıkladıktan sonra kenarlık yok seçeneğini tıklayın.

En son kullandığınız kenarlıkları görmek için kenarlıklar düğmesine tıklayarak görebilir ve o stili tekrar uygulamak için kenarlıklar sekmesine tıklayabilirsiniz

Bilgisayar kursu ders notlarının tamamına ulaşabilmek için sitemizi takip etmeye devam ediniz. – Bilgisayar Kursu Ders Notları – Excel Kenarlıklar

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s