Bilgisayar Kursu Ders Notları -Veri ve Bilgi Nedir?

Bilgisayar Kursu Ders Notları -Veri ve Bilgi Nedir?

bilgisayar-kursu-ders-notlari-ms-word-nedirVeri ve bilgi kavramlarını bilgisayar kursu eğitimleri dahilinde ayrıntılı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Bu konuyla ilgili olarak genel bilgi aşağıda verilmiştir. Daha fazlası için bilgisayar kursuna katılmanız gerekmektedir.

Veri :  Veriler bilgiyi oluşturan parçacıklardır. Genellikle tek başlarına bir anlam ifade etmezler. Bir bireyin adı-soyadı, TC numarası birer veridir. Aynı şekilde bir ürünün son kullanma tarihi, fiyatı vb. bilgileri de birer adet veridir.

Bilgi :  Verilerin  işlenmiş sonuçlarıdır. Bilgi bir yargıyı beraberinde getirir. Örnek vermek gerekirse bir hesaplamada kullanılan rakamlar veridir, hesaplamanın kendisi ise bilgidir.

Bilgisayar kursu eğitimleriyle dahil bilgisayar kursu ders notlarının tamamına ulaşabilmek için sitemizi takipte kalırken, bilgisayar kursuna kaydınızı yaptırmak için de site üzerinde bulunan bilgisayar kursu ön kayıt formunu doldurabilirsiniz.

bilgisayar ders notları , bilgisayar işletmenliği , bilgisayar işletmenliği ders notları , bilgisayar kursu , bilgisayar kursu ders notları

http://www.mebbilgisayarkursu.com/bilgisayar-kursu-ders-notlari-veri-ve-bilgi-nedir.html

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s