Bilgisayar Kursu Ders Notları – Ana Bilgisayarlar

Bilgisayar Kursu Ders Notları – Ana Bilgisayarlar

bilgisayar-kursuBilgisayar kursu eğitimlerine dahil derslerden ana bilgisayarlar konusu genel anlamıyla aşağıda anlatılmıştır. Bu konuyla ilgili daha fazla bilgi edinebilmek için bilgisayar kursuna kaydınızı yaptırınız.

Ana Bilgisayarlar

Güç, kapasite ve  hız yönünden PC’lerden daha üstün bilgisayarlardır. Birden fazla işlemci ve çok geniş bellek ve depolama aygıtlarına sahiplerdir.

Birden fazla kullanıcı tarafından aynı anda kullanılabilirler. Bu çeşit sistemlerde yazılımlar genellikle tamamı ile ana bilgisayarlarda bulunur. Ana bilgisayara “Dummy terminal/ Aptal Uç” ismiyle bilinen bilgisayarlar bağlanırlar ve ana bilgisayarda yüklü olan yazılımları kullanırlar. Günümüzde bu sistem kullanılmamaktadır. Günümüzde ana bilgisayarların yaptığı tüm işleri kişisel bilgisayarlar da yapabilmektedir.

Fakat günümüzde Sunucu/ İstemci sistemleri ile bazı bilgisayarlara özel görevler verilmektedir.

Sunucu bilgisayarlar fazla sayıda istemciye hizmet eden çok güçlü bilgisayarlardır. İstemci bilgisayarlar ise bazı işlemleri tek başlarına yapabilirken, bazı işlemler için sunucu bilgisayarları kullanırlar.

Bilgisayar kursuna katılarak yukarıda özet şeklinde anlatılan konuyla ilgili daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz. Bilgisayar kursuna katılmak isteyen bireyler site üzerinde bulunan bilgisayar kursu ön kayıt formunu doldurabilirler.

bilgisayar ders notları , bilgisayar işletmenliği ders notları , bilgisayar kursları , bilgisayar kursu , bilgisayar kursu ders notları

http://www.mebbilgisayarkursu.com/bilgisayar-kursu-ders-notlari-ana-bilgisayarlar.html

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s