Bilgisayar Kursu Ders Notları – Bilgisayarın Temel Yapı Taşları

Bilgisayar Kursu Ders Notları – Bilgisayarın Temel Yapı Taşları

bilgisayar-kursu-ders-notlari-sabit-diskBilgisayar kursu eğitimlerine katılan bireyler bilgisayar kursu eğitim programı dahilindeki bilgisayarın temel yapı taşları konusu ile ilgili ayrıntılı bilgi sahibi olabileceklerdir. Bu konuya ilişkin genel bilgi aşağıda verilmiştir. Daha fazlasına ulaşabilmek için bilgisayar kursuna kaydınızı yaptırınız.

Bilgisayarın Temel Yapı Taşları

Bilgisayarlar, donanım ve yazılım isimli  iki ana yapıdan oluşurlar. Bilgisayarı oluşturan tüm bileşenlere donanım ismi verilir. Donanımlar, girdi aygıtları,  işlemciler, depolama aygıtları,  çıktı aygıtları olmak üzere dört gruba ayrılırlar. Bilgisayarları kullanabilmek için yalnızca donanımların bulunması yeterli değildir. Bilgisayara istediğimiz bir görevi yaptırabilmek için, ona “onun anlayabileceği dilde” derdimizi anlatmak gerekir. Bu işlem komutlar vererek gerçekleştirilir ve bilgisayarın yazılım adı verilen bileşeni bu görevi yerine getirir. Yazılımları sistem yazılımları ve uygulama yazılımları olarak iki kısma ayırabiliriz. Sistem yazılımları bilgisayarı bir araya getiren parçalar arasındaki iletişimleri sağlar. Sistem yazılımlarının en önemlisi işletim sistemleridir. İşletim sistemi, yapılan işlemlerin yerine getirilmesini, programların birbiri ile uyumlu ve sorunsuz çalışabilmelerini, kullanacakları disk alanını ve donanımların paylaşımını düzenleyen,  özet olarak bilgisayarın ana  işlevlerini yerine getirmesine olanak tanıyan yazılımlardır.

Bilgisayar kursu eğitimlerine katılan bireyler bu konuya ilişkin daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilirler. Bilgisayar kursuna kayıt olabilmek içinse site üzerinde bulunan bilgisayar kursu ön kayıt formunu doldurarak eğitim danışmanlarımızın kendilerini bilgisayar kursu eğitimleri ile ilgili bilgilendirmelerini sağlayabilirler.

bilgisayar ders notları , bilgisayar işletmenliği ders notları , bilgisayar kursları , bilgisayar kursu , bilgisayar kursu ders notları

http://www.mebbilgisayarkursu.com/bilgisayar-kursu-ders-notlari-bilgisayarin-temel-yapi-taslari.html

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s