Bilgisayar Kursu Ders Notları – Verilerin Sıralanması

Bilgisayar Kursu Ders Notları – Verilerin Sıralanması

bilgisayar-kursuBilgisayar kursu eğitimleri dahilinde verilerin sıralanması konusunu geniş bir şekilde öğrenebileceksiniz. Bu konuyla ilgili genel açıklama aşağıda verilmiştir. Daha fazlasına ulaşabilmek için bilgisayar kursuna kaydınızı yaptırınız.

Verilerin Sıralanması

Veri sıralaması, bir çalışma tablosunda bulunan verilerin belli sütunlara göre sıralanması işlemidir. Sıralama işlemi özellikle kayıt türü veriler için gerçekleştirilir. Örnek vermek gerekirse Excel içinde saklanan eleman bilgileri, ürün bilgileri gibi belli sütunlardan oluşmuş düzenli tabloların belli sütunlarına göre sıralanması o tabloların daha kullanışlı olmasını sağlar. Bir tabloda yer alan satırları tek veya birkaç sütundaki değerlere dayalı şekilde sıralayabilirsiniz. Sıralama yaptığınız zaman Excel satırları, sütunları veya hücreleri belirttiğiniz sıralama özelliklerini kullanarak tekrar düzenler.

Listenin sütun başlıklarının bulunması en iyi sonuca ulaşmak için şarttır. Birden çok sütunda sıralama yapıyorsanız, ilk kriter oluşurken ikinci kriter,  ikinci kriter oluşurken üçüncü kriter sıralanır. Bu işlemler Veri-Sırala komutları sayesinde gerçekleştirilir.

Bilgisayar kursu eğitimlerine katılmak isteyen kişiler site üzerindeki bilgisayar kursu kayıt formunu doldurarak eğitim danışmanlarımızın kendilerine dönüş yapıp bilgisayar kursu ile ilgili bilgilendirmesini sağlayabilirler.

bilgisayar ders notları , bilgisayar işletmenliği ders notları , bilgisayar kursları , bilgisayar kursu , bilgisayar kursu ders notları

http://www.mebbilgisayarkursu.com/bilgisayar-kursu-ders-notlari-verilerin-siralanmasi.html

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s