Bilgisayar Kursu Ders Notları – Alt Toplamlar

Bilgisayar Kursu Ders Notları – Alt Toplamlar

bilgisayar-kursuAlt toplamlar konusuna dair bilgisayar kursu eğitimlerine dahil olarak daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. Konuya dair temel bilgi ise aşağıda verilmiştir. Daha fazlası için bilgisayar kursuna kaydınızı gerçekleştiriniz.

Alt Toplamlar

Sütunlardaki bilgiler esas alınarak istenilen bilgilere göre alt toplam aldırma olayıdır. Tablo seçilip sıralamaya alındıktan sonra belli grupların ara toplamlarının alınmasına imkan sağlar. Alt toplam alabilmek için Veri menüsünden yararlanılır. Alt toplamın hangi bölümler üzerinde ve neye göre yapılacağı alt toplamların alınacağı iletişim kutusunda yazılır. Alt toplam almak yalnızca toplama işlemi yapmak anlamında değildir. Toplama işlemi dışında ortalama, sayı, en büyük, en küçük, çarpım.. vb. işlemler de gerçekleştirilir.

Bilgisayar kursuna katılmak isteyen site üzerinde bulunan bilgisayar kursu ön kayıt formunu doldurarak bilgisayar kursuna katılabilir, bu şekilde bilgisayar kursu eğitimlerine dair daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilirler.

bilgisayar ders notları , bilgisayar işletmenliği ders notları , bilgisayar kursları , bilgisayar kursu , bilgisayar kursu ders notları

http://www.mebbilgisayarkursu.com/bilgisayar-kursu-ders-notlari-alt-toplamlar.html

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s