Bilgisayar Kursu Ders Notları – Üst Karakter Tuşu

Bilgisayar Kursu Ders Notları – Üst Karakter Tuşu

bilgisayar-kursuBilgisayar kursu eğitimleri dahilinde öğrenebileceğiniz konulardan bir diğeridir üst karakter tuşu konusu. Bilgisayar kursu eğitimleri dahilindeki bu konuya ilişkin ana bilgi aşağıdaki gibidir. Daha çoğuna ulaşabilmek adına bilgisayar kursuna kaydınızı yaptırınız.

Üst karakter tuşu yalnız kullanıldığı zaman işlevi olmayan bir tuştur. Üst karakter tuşu tuş kombinasyonları için kullanılır. Üst karakter tuşunun iki görevi vardır. İlk işlevi, “Caps Lock” ışığı yanmıyorken, bu tuş ile beraber bir harfe basılınca yalnızca basılan bu harf büyük harfle yazılır. “Shift” bırakılıp bir daha harf yazıldığında küçük harf ile yazılacaktır. “Caps lock” ışığı yanık ise, “Shift” ile birlikte basılan tuş küçük harf ile yazılır.

Bilgisayar kursuna kayıt olmak isteyenler sitemizde yer alan bilgisayar kursu ön kayıt formunu doldurarak bilgisayar kursu için başvuruda bulunabilirler.

bilgisayar ders notları , bilgisayar işletmenliği ders notları , bilgisayar kursları , bilgisayar kursu , bilgisayar kursu ders notları

http://www.mebbilgisayarkursu.com/bilgisayar-kursu-ders-notlari-ust-karakter-tusu.html

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s