Bilgisayar Kursu Ders Notları – Bilgisayar Donanımının Kontrolü

Bilgisayar Kursu Ders Notları – Bilgisayar Donanımının Kontrolü

bilgisayar-kursuBilgisayar donanımının kontrolü konusunu bilgisayar kursu derslerine katılarak ayrıntılı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Bilgisayar kursu eğitimlerine dahil bu konuya ilişkin genel bilgi aşağıda verilmiştir. Bilgisayar kursu eğitimleri dahilindeki ders notlarının tümüne erişebilmek için sitemizi takipte kalınız. Bilgisayar kursu ve bilgisayar kursu Ankara eğitimlerine ait tüm ders notları site üzerinden yayınlanacaktır.

Bilgisayar Donanımının Kontrolü

İşletim sistemi programlarıyla BIOS arasında yer alır. BIOS tüm donanımların kontrolünü gerçekleştirir. Programlar işletim sistemiyle iletişim kurabilmek için donanım kaynaklarına ihtiyaç duyar. İşletim sistemi donanıma BIOS yardımıyla aygıt sürücüleri ile ulaşır.

Bir bilgisayar, bir ya da daha çok işlemci gerçek bellek (RAM), saatler, terminaller, diskler, bilgisayar ağı birimleri, yazıcı bağlantıları, CD sürücüler, disket ve teyp birimleri gibi I/O birimlerinden oluşmaktadır. Buradan da anlaşıldığı üzere bilgisayarlar karmaşık bir yapıya sahiptirler.

Bilgisayar kursu ve bilgisayar kursu Ankara eğitim programına dahil olan konuların tümü hakkında fikir sahibi olabilmek için sitemizi takipte kalınız.

bilgisayar ders notları , bilgisayar işletmenliği ders notları , bilgisayar kursu , bilgisayar kursu ankara , bilgisayar kursu ders notları

http://www.mebbilgisayarkursu.com/bilgisayar-kursu-ders-notlari-bilgisayar-donaniminin-kontrolu.html

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s