Bilgisayar Kursu Ders Notları – Donanım Kontrolü

Bilgisayar Kursu Ders Notları – Donanım Kontrolü

bilgisayar-kursuDonanım kontrolü konusu bilgisayar kursu derslerine ait konulardan biridir. Bilgisayar kursu eğitimleri dahilindeki bu konuya ilişkin genel bilgi ise aşağıda verilmiştir. Daha fazlasına ulaşabilmek için bilgisayar kursu derslerine katılınız. Bilgisayar kursu derslerine katılarak bilgisayar kursu derslerine ait konuları ayrıntılı bir şekilde öğrenebilmek için site üzerinde yer alan bilgisayar kursu ön kayıt formunu doldurabilir, bu şekilde bilgisayar kursu Ankara ve diğer illerden bilgisayar kursu eğitimlerine katılabilirsiniz.

Donanım Kontrolü

İşletim sistemi bilgisayar üzerinde yüklü olan programlar ile BIOS arasında bulunur. BIOS tüm donanımın kontrolünü gerçekleştirir.Bilgisayar da yüklü olan programların işletim sistemi ile iletişim kurabilmesi için donanım kaynaklarına ihtiyaç duyulur. İşletim sistemi donanıma BIOS sayesinde aygıt sürücüleri ile ulaşır. Bir bilgisayar sistemi, bir ya da daha çok işlemci, gerçek bellek, saatler, terminaller, diskler, bilgisayar ağı üniteleri, yazıcı birimleri, CD sürücüsü, disket ve teyp birimleri gibi giriş çıkış oluşmaktadır. Doğal olarak bir bilgisayar sistemi oldukça karmaşık bir yapıdadır.

Bilgisayar kursu eğitimleri dahilindeki ders notlarının tamamına erişebilmek için sitemizi takip etmeye devam ediniz.

bilgisayar ders notları , bilgisayar işletmenliği ders notları , bilgisayar kursu , bilgisayar kursu ankara , bilgisayar kursu ders notları

http://www.mebbilgisayarkursu.com/bilgisayar-kursu-ders-notlari-donanim-kontrolu.html

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s