Bilgisayar Kursu Ders Notları – Özel Bilgi Listelerini Oluşturma

Bilgisayar Kursu Ders Notları – Özel Bilgi Listelerini Oluşturma

bilgisayar-kursuExcel’de özel bilgi listelerini oluşturma konusuna dair genel bilgi aşağıda verilmiştir. Bilgisayar kursuna ait olan bu konuya dair daha geniş çaplı bilgi alabilmek için bilgisayar kursu veya bilgisayar kursu Ankara eğitimine dahil olunuz. Bilgisayar kursu Ankara eğitimleri kapsamındaki ders notlarının tamamına ulaşabilmek içinse site üzerinde bulunan bilgisayar kursu ön kayıt formunu doldurarak bilgisayar kursu eğitimlerine dahil olunuz.

Özel Veri Listelerini Kullanma ve Oluşturma

Excel Programında Özel bilgi serisi, bir sütunu yinelenen biçimde doldurmada gerçekleştiren bir bilgi takımıdır. Çalışma sayfası içinde bulunan listelediğiniz mevcut öğelerden özel bir veri düzeni hazırlayabilirsiniz veya yeni listeler ekleme işlemi gerçekleştirirsiniz.

Bilgi listesi olarak kullandığınız öğelerin listesini belirleyip ve listeyi çalışma sayfasında aktifleştiriniz. Araçlar menüsü üzerinden Seçenekleri tıklayınız, sonra Özel Listeler sekmesini seçiniz. Seçili listeyi kullanabilmek için Veri Al komutuna tıklayınız ya da yeni bir liste yazmak için, Özel listeler kutusunda Yeni liste’yi aktifleştiriniz, sonra girdileri ilk girdiden başlayarak Liste girdileri kutusu içerisine yazınız.

bilgisayar ders notları , bilgisayar işletmenliği ders notları , bilgisayar kursu , bilgisayar kursu ankara , bilgisayar kursu ders notları

http://www.mebbilgisayarkursu.com/bilgisayar-kursu-ders-notlari-ozel-bilgi-listelerini-olusturma.html

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s