Bilgisayar Kursu Ders Notları – IDE Bağlantısı

Bilgisayar Kursu Ders Notları – IDE Bağlantısı

bilgisyar-kursu-ankaraBilgisayar kursu eğitimleri kapsamındaki konulardan bir diğeri de IDE bağlantısı konusudur. IDE bağlantısı konusuna dair ayrıntılı bilgi alabilmek için bilgisayar kursuna kayıt olmanız gerekmektedir. Bilgisayar kursu İstanbul, bilgisayar kursu Ankara, bilgisayar kursu İzmir, bilgisayar kursu Kadıköy ve diğer tüm illerden bilgisayar kursu derslerine katılmak isteyen herkes site üzerindeki bilgisayar kursu ön kayır formunu doldurup eğitim danışmanlarımıza yönlendirebilir ve bilgisayar kursuna dahil olabilir. Böylelikle bilgisayar kursu Ankara, bilgisayar kursu Kadıköy, bilgisayar kursu İzmir, bilgisayar kursu İstanbul ve bilgisayar kursu derslerine ait olan portlar, konnektörler ve tüm bilgisayar kursu eğitim programına ait olan konulara dair geniş çaplı bilgi edinebilirler. Bilgisayar kursu Kadıköy, bilgisayar kursu Ankara ve Türkiye çapından bilgisayar kursu ders notlarının tamamına erişebilmek için sitemizi takip etmeye devam ediniz.

IDE Bağlantısı

Hard disk ve CD sürücülerinin ana karta bağlanması amacıyla kullanılır. Bağlantı sağlanırken IDE kablosunun üzerinde yer alan kırmızı işaretin ana karttaki bağlantı noktasında yer alan PIN 1 üzerine gelmesi dikkate alınır. Bir IDE portuna birden çok aygıt bağlanacaksa eğer MASTER ve SLAVE durumu belirlenmektedir. Bunlara efendi ve köle de denilmektedir.

bilgisayar kursu , bilgisayar kursu ankara , bilgisayar kursu istanbul , bilgisayar kursu izmir , bilgisayar kursu kadıköy

http://www.mebbilgisayarkursu.com/bilgisayar-kursu-ders-notlari-ide-baglantisi.html

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s