Bilgisayar Kursu Ders Notları – Ekran Çözünürlüğü

Bilgisayar Kursu Ders Notları – Ekran Çözünürlüğü

bilgisayar-kursuEkran çözünürlüğü bilgisayar kursu eğitimlerine ait konulardan biridir. Bilgisayar kursu eğitimlerine dahil olan bireyler bilgisayar kursu dersleri kapsamındaki ekran çözünürlüğü ve bilgisayar kursu İzmir, bilgisayar kursu Kadıköy, bilgisayar kursu İstanbul, bilgisayar kursu Ankara derslerine ait tüm dersleri ayrıntılı olarak öğrenebilirler. Bilgisayar kursu Kadıköy, bilgisayar kursu İstanbul, bilgisayar kursu Ankara, bilgisayar kursu İzmir  derslerine karılarak bilgisayar kursu dahilindeki ekran çözünürlüğü ve bilgisayar kursu dersleri kapsamındaki diğer bütün konuları ayrıntılı olarak öğrenebilmek içine sitedeki  bilgisayar kursu başvuru formu ile bilgisayar kursuna katılmanız gerekmektedir. Bilgisayar kursu Ankara, bilgisayar kursu Kadıköy ve Türkiye genelinden bilgisayar kursu derslerine böylece katılabilirsiniz.

Ekran Çözünürlüğü

Görüntüde her rengi oluşturmak amacıyla kontrol edilebilecek noktaya piksel ismi verilir. Çözünürlük ise monitörde görünen piksel sayısına verilen isimdir. Çözünürlüğün 800x 600 olması yatayda 800, düşeyde 600 piksel olduğunu anlatır. Görüntünün güzelliği çözünürlüğün yüksekliği ile doğru orantılıdır.

bilgisayar kursu , bilgisayar kursu ankara , bilgisayar kursu istanbul , bilgisayar kursu izmir , bilgisayar kursu kadıköy

http://www.mebbilgisayarkursu.com/bilgisayar-kursu-ders-notlari-ekran-cozunurlugu.html

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s