Bilgisayar Kursu Ders Notları – Paralel Port

Bilgisayar Kursu Ders Notları – Paralel Port

bilgisayar-kursuParalel port konusunu ayrıntılı biçimde öğrenmek istiyorsanız bilgisayar kursu, bilgisayar kursu Ankara, bilgisayar kursu Kadıköy ve diğer şehirlerden bilgisayar kursu derslerine kayıt olunuz. Bilgisayar kursu Kadıköy, bilgisayar kursu İzmir, bilgisayar kursu İstanbul, bilgisayar kursu Ankara ve diğer tüm şehirlerden bilgisayar kursu derslerine dahil olabilmek için sitemizden bilgisayar kursuna kaydınızı yaptırınız. Bilgisayar kursu İzmir, bilgisayar kursu İstanbul, bilgisayar kursu Ankara ve bilgisayar kursu Kadıköy derslerine katılarak paralel port konusunu ve eğitim süresi dahilindeki diğer konuları detaylı öğrenebilirsiniz.

Paralel Port

Paralel Port öncelikle Apple bilgisayarlarda bir saniyede 150 K civarında bilgi veren ve yalnızca çıkış birimi olarak kullanılan ara birim kartı şeklinde üretilmiştir. Sonradan IBM Intel, Xircomi Zenith, Microsoft ve Hewlett Packard firmaları paralel porta bugünkü halini vererek kişisel sistemler için bu portu geliştirmişlerdir. Paralel porttaki paralelin manası aynı zamanda birden çok bitin alınıp gönderilmesi denilebilir. Bir cihaz üzerinde paralel port bulunuyorsa bu port aracılığıyla 8 bitlik veri aynı zamanda gönderilip alınabilir.

bilgisayar kursu , bilgisayar kursu ankara , bilgisayar kursu istanbul , bilgisayar kursu izmir , bilgisayar kursu kadıköy

http://www.mebbilgisayarkursu.com/bilgisayar-kursu-ders-notlari-paralel-port.html

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s