Bilgisayar Kursu Ders Notları – PS/2 Portu

Bilgisayar Kursu Ders Notları – PS/2 Portu

bilgisayar-kursuPS2 portu bilgisayara ait olan Mouse ve klavyeyi takmak için kullanılan portlardan biridir. Bilgisayar kursu derslerine katılan kişiler bilgisayar donanımı dersi dahilinde PS2 portunu ve bilgisayar kursu Kadıköy, bilgisayar kursu Ankara eğitim programı kapsamında diğer portları öğrenebilirler. Bilgisayar kursu Ankara, bilgisayar kursu İstanbul, bilgisayar kursu İzmir ve bilgisayar kursu Kadıköy eğitimlerine dahil olan  PS2 portu hakkında temel ders bilgisi aşağıda verilmiştir. Bilgisayar kursu İzmir, bilgisayar kursu Kadıköy, bilgisayar kursu Ankara ve bilgisayar kursu İstanbul kapsamındaki PS2 portu ve diğer tüm konular için bilgisayar kursu eğitimlerine katılınız.

PS/2 Portu

PS/2 portu Mouse ve klavye için 2 tane üretilmiş 6 pinli konektörden meydana gelen, düşük hızla çalışan bir seri porttur. 1984 senesinde IBM aracılığıyla tasarlanmıştır. Bu portun kullanım esnasında genel olarak klavye ve Mouse girişleri birbirine karıştırıldığı için kullanıcı sorunları ortaya çıkmaktadır.

bilgisayar kursu , bilgisayar kursu ankara , bilgisayar kursu istanbul , bilgisayar kursu izmir , bilgisayar kursu kadıköy

http://www.mebbilgisayarkursu.com/bilgisayar-kursu-ders-notlari-ps2-portu.html

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s