Bilgisayar Kursu Ders Notları – Seri Port

Bilgisayar Kursu Ders Notları – Seri Port

bilgisayar-kursuSeri portları ve kullanım, veri iletim şekillerini bilgisayar kursu, bilgisayar kursu Kadıköy ve bilgisayar kursu Ankara grubu derslerine detaylı biçimde öğrenebilirsiniz. Bilgisayar kursu İzmir, bilgisayar kursu Ankara, bilgisayar kursu İstanbul ve bilgisayar kursu Kadıköy eğitim programına ait olan seri port konusu hakkında daha fazla bilgi almak isteyen kişiler bilgisayar kursuna kayıt yaptırabilirler. Bilgisayar kursu Kadıköy, bilgisayar kursu İstanbul, bilgisayar kursu Ankara ve bilgisayar kursu İzmir eğitimlerine kaydınızı sitedeki bilgisayar kursu ön kayıt formu ile gerçekleştirebilirsiniz.

Seri Port

RS232 standartı ile özdeşleşmiş durumdaki seri portla birim zamanda verilerin ardı ardına gönderilmesiyle haberleşme sağlanır. Paralel portta 8 bitlik veri tek çevrimde iletilirken seri portta yine 8 bitlik bilgi 8 çevrimde iletilir. Bu olayı şöyle düşünebilirsiniz. 8 kişiden oluşan arkadaş grubunuz ile birlikte bir futbol müsabakasına katılıyorsunuz. Kapılardan içeri gireceğiniz zaman sadece bir kapı açık olur. Böyle zamanlarda diğer akranlarınızla birlikte arka arkaya kapıdan içeriye girebilirsiniz.

bilgisayar kursu , bilgisayar kursu ankara , bilgisayar kursu istanbul , bilgisayar kursu izmir , bilgisayar kursu kadıköy

http://www.mebbilgisayarkursu.com/bilgisayar-kursu-ders-notlari-seri-port.html

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s